Zavrieť

Nové produkty

                     

ROK ZEMSKÉHO PSA – ROK 2018

ČÍNSKY NOVÝ ROK 2018 - ZAČÍNA 16 FEBRUÁRA 2018 a končí 4 februára 2019.

V roku 2018 dominuje prvok Zeme v jangovej forme. Bude to rušný rok, kedy sa prejaví aj sebectvo, chamtivosť a nevedomosť.  Ale pes je aj inteligentný a ochranársky. Preto sa prejavia aktivisti vyžadujúci radikálne zmeny pre našu budúcnosť.  Avšak násilné konflikty nie sú bežné v rokoch zemského psa, preto netreba mať obavy z bojov. Je potrebné premýšlať o krov vpred  a vždy použiť rozum pred pocitom či pri konfliktných alebo prekážkových situáciách.

Znamením tohto roku je dvojitá zem, tzn. že ľudia sa zameriavajú viac na nehnuteľnosti, poľnohospodárstvo, životné prostredie, územnú celistvosť alebo náboženskú, duchovnú oblasť. Bude to rok vhodný na zmeny životného štýlu či začatia nového podnikania. Niektorí môžu zažiť aj kratšie obdobia melanchólie, avšak práve títo bývavajú veľmi kreatívni neskôr.  U niekoho to môže spôsobiť posun realizácii plánov až do ďalšieho roka. Pre ľudí s prebytkom vody a dreva sa tento rok môže zdať viac v nerovnováhe.

Vo finančnej sfére sa prejaví spokojnosť a radosť u projektov realizovaných v predchádzajúcom roku ohnivého kohúta. Pre ľudí s prevahou elementu zeme sa podarí usporiadať si tento rok v profesionálnej sfére ale aj v osobnej. Spoločnosti, ktoré myslia na blahobyt ostatných, budú odmenené extra výnosmi.

Štastie v roku zemského psa prichádza od nápomocných ľudí. Prichádzajúce energie prinášajú triumfy a malé víťazstvá. Pes môže očakávať sériu šťastných udalostí. Najvhodnejšie je nechať sa unášať týmto chodom energií s otvorenou náručou, ktorá privíta hojnosť.

Táto energia prichádza zo severozápadu, preto všetky domy dívajúce sa na SZ (FACING DOMU SZ - tzn. najaktívnejšia príjazdová cesta, ktorá vedie k domu s oknami je SZ ) budú  prirodzene prijímať túto úspešnú energiu.  Preto aktivujte a usporiadajte SZ časti domu tak, aby Ste tu mohli tráviť čo najviac času.  Energia lietajúcej hviezdy 1 sa aktivuje okrem našej spoločnosti, svetlom, pohybom. Môžete tu umiestniť veľa pohyblivých predmetov, vrátane zvonkohier, rádia, atď.  Podporte si SZ 9 mincami psov, ktoré vám aktivujú kombináciu spojenia centrálnej prosperity a úspechu na SZ.


minca pes 2018
  pes-minca (2).jpg  jadeitovy-pes.jpg  


Minca pes 2018
                       10mincí pes - 50%                           Pes jádeit                
    
                                                      Prívesok nápomocní priatelia pes,tiger,kôň

Škola lietajúcej hviezdy je jednou z najpoužívanejších metód Feng Shui. Jednoduchými symbolmi vieme podporiť alebo ošetriť prítomnú energiu, ktorá v daný moment obýva daný sektor nášho bytu alebo domu. Pohyb lietajúcej hviezdy vyplýva z Loshu, je to 9 energií, nazývaných aj hviezdy ktoré majú svoju špecifickú energiu alebo element. Zahŕňajú smer, šťastie, farbu, vplyv na jednotlivý orgán, časť tela i vplyv na životnú sféru.
Lietajúca hviezda vychádza z 20 ročných periód, momentálne máme 8 periódu so silným vplyvom zemskej energie. Súčasná perióda začala v roku 2004 a trvá do roku 2023. Od periódy sa odvíja vplyv a účinok jednotlivých hviezd, medzi priaznivé patrí 1,4,6,8 a 9 a nepriaznivé sú 2,3,5 a 7. V každom roku sa tieto energie menia a obývajú daný sektor počas celého roku. Do jednotlivých oblastí prinášajú energiu a tá zas vplýva na ľudí a udalosti. Zmena týchto energií nastáva každý rok okolo 4.februára, preto je dobré v tomto období skontrolovať svoje najdôležitejšie miestnosti a rozmiestniť ošetrenia. Okrem symbolov a dekorácií, prítomné energie aktivuje aj vaša prítomnosť, hluk a zvuk, renovácie,...
Prvou najdôležitejšou miestnosťou je hlavný vchod. Zistite v ktorom sektore sa nachádza, aká je prítomná ročná lietajúca hviezda a aplikujte ošetrenie. Ak sa vo vchode nachádza priaznivá energia, samotným otváraním dverí alebo symbolom šťastia podporíte pozitívne energie, ktoré vchodom prichádzajú. V prípade nepriaznivej energie vo vchode, udržujete tu pokoj, nerenovujte a aplikujte ošetrenie.
Druhou dôležitou miestnosťou je kuchyňa s jedáleňou, treťou vaša spálňa. Spálňa s priaznivou energiou prináša šťastie, zdravie a pohodu, energie sú v harmónii. V spálni sa nikdy nepoužíva voda ako podpora hviezdy 8, vhodnejší je krištáľ, Budha,... Ak sa do spálne dostane nepriaznivá hviezda, vaše zdravie, vitalita a celkový prospech budú narušené. Využite tu hlavne kovovú Wu Lou tekvicu a kovové dekorácie na oslabenie negatívnej zemskej hviezdy.

1223.jpg 

Stolný kalendár Feng Shui 2018

Hviezda úspechu 1 na severozápade.


SZ navštívi v roku 2018 biela hviezda 1. Vodná energia prináša víťazstvo, úspech, nové možnosti, zisky, finančné investície i akademické úspechy. Vhodné farby sú všetky odtiene modrej na doplnkoch, vankúšoch, koberci,...

Symboly podporujúce hojnosť a úspech sú krištále, krištáľové doplnky, mince, všetko čo sa ligoce a cinká. Ak chcete aktivovať úspech v práci a financie, v  kancelárii alebo v obývačke, využite symboly ktoré predstavujú vodnú energiu ako ryba Arowana, mosadzný koník s ingotom, prívesok Ru Yi (Ru Yi  je jeden z najsilnejších symbolov sily, vodcovstva a autority) .... V prípade detskej izby alebo študovne použite bambus , pagodu (Pagoda patrí k najpoužívanejším symbolom vo feng shui podporujúcim vzdelávanie, vedomosti a výdrže pri štúdiu) alebo žltý krištáľ, ktorý aktivuje úspech v škole, akademický postup a kreativitu . Na SZ  pre podporu mužov, otcov a  podnikateľov použite zvonkohru s nekonečným uzlom, ingot (Zlatý ingot je symbol hojnosti a financií)  alebo dračiu korytnačku (Zlatá dračia korytnačka je symbolom šťastia, radosti a dobrých vzťahov) Umiestnite si sem sošku svojho znamenia zverokruhu alebo anjelika, ktorý právom patrí do SZ sektoru nápomocných.

Znamenia pes a prasa budú ťažiť z tejto energie najviac.  

Pre podnikateľov je vhodné sledovať mesačné energie vo Feng Shui kalendári 2018 pre priaznivé mesiace na investície, či podpisy zmlúv alebo správne obdobie na začatie nových projektov.

kristalova-zaclona-slza-dymova-1m.jpg      
                             Krištáľový záves AKCIA 2,- €     
    16831310_10208979710554193_2062312238_n.    
    Vypredané                                                                                     Prívesok Ru Yi  AKCIA                  
      
 Mosadzný koník s ingotom           Pagoda                          Zvonkohra                               Ingot
   17035470_10209039410086644_1222073833_n.    
Zlatá dračia korytnačka  6 mincí s nekonečným uzlom Bagua minca pre prosperitu a bezpečný návrat AKCIA
    anjel-prirodny-kamen.jpg 

Hviezda chorôb 2 navštívi západ.

V roku 2018 na západe ohrozuje zdravie nebezpečná hviezda chorôb 2.  Ohrozené sú hlavne deti  a ľudia narodení v znamení kohúta a opice. Ideálne je udržiavať Z v pokoji, miestnosť nepoužívať . Ak to nie je možné, budú v roku 2018 potrebné kovové ošetrenia . Ak  máte na Z vchod alebo spálňu, je lepšie tu nespať alebo aplikovať viaceré ošetrenia. Hviezda chorôb prináša zdravotné problémy, stres, nešťastie, žalúdočné a zažívacie problémy, disharmóniu v rodine, vzťahoch, ohováranie i podrazy. Ohrozené sú hlavne pľúca, hlava a kríže. Najlepším ošetrením hviezdy chorôb je Wu Lou tekvica ( Zlatá mosadzná wulou tekvica so stonkou a lístkom prináša celej rodine šťastie a hlave rodinný dlhý život), ktorej prívesok môžete nosiť pri sebe a sošku Wu  Lou si umiestniť k posteli. Vhodný je aj Budha , ktorý prináša pocit pokoja a harmónie.

Najlepšie ošetrenie zemitej 2 je kov, preto v prípade vchodu alebo pracovne, použite kovovú zvonkohru, Wu Lou , 6 mincí alebo mosadznú dračiu korytnačku s Wu Lou. Na Z sa vyhnite červeným doplnkom, sviečkam      a silnému osvetleniu, krištáľom a prírodným kameňom...udržujte tu ticho, poriadok a neaktivujte Z hlukom, hlasnou hudbou, novými dekoráciami, prestavbou. Vhodné farby sú biela, zlatá, strieborná, mosadzná, medená. 

wulou-macacie-oko (1).jpg      

 Wu Lou mačacie oko       Wu Lou Jádeit                Prívesok Wu Lou   Wu Lou malá pre zdravie

   dracia-korytnacka-s-wulou-mosadz (1).jpg    budha-stastia-a-hojnosti.jpg

Wu Lou veľká pre zdravie  Dračia kor. s Wu Lou   Zvonkohra s Wu Lou           Budha 

      

Jádeitové znamenie zverokruhu  Medicínsky Budha  Wu Lou Jádeit 

Hviezda 3 na severovýchode aktivuje hádky

Hádavá energia hviezdy 3 prináša na severovýchod právne problémy, nedorozumenia, názorové rozdiely, stres a napätie.  Táto energia potrebuje ticho, žiadnu aktivitu alebo renováciu. Nakoľko prilieta na severovýchod, ovplyvní hlavne znamenia byvol a tiger. Táto drevitá hviezda spôsobuje zlú náladu, hádky , rozčúlenie, výbuchy emócií,...čo môže viesť k vážnym problémom . Komunikačné nezhody v rodine a v dvojgeneračnom dome. Hviezda 3 je aktivovaná hlavne hudbou, hlukom a prílišnou aktivitou. Najlepšou ochranou ako udržať trojku pod kontrolou sú červené sviečky, červené a zlaté doplnky a symboly . Odstráňte zo severovýchodu vodu a zvonkohry. Ak máte na SV vchod, položte do vstupu sošku draka, ohnivú guľu alebo Budhu.

Ak máte na  severovýchode pracovňu, kanceláriu alebo obývačku, ošetrite svoj priestor Budhom, mosadzným kohútom alebo drakom čím udržíte energie pod kontrolou. Ak ste sa narodili v roku byvola alebo tigra odporúča sa nosiť prívesok draka, ohnivú guľku. Ostatné znamenia podpora vlastným zvieratníkom.

privesok-kohut-pre-rok-2017.jpg  ksitigarbha-ohniva-gula.jpg  AT041.jpg  budha-stastia-a-hojnosti.jpg
Ksitigarbha ohnivá guľka                Ksitigarbha                                 Ochranná karta Ksitigarbha        Budha             
   budha-stastia-a-hojnosti.jpg     
        Khakkhara                         Ohnivé koleso                    Čínske znamenia              Červený drak vypredaný      

Hviezda lásky a vzdelania 4 bude na juhu

Po ťažkom roku bude opäť na juhu  šťastná energia lásky, kreativity, múdrosti, inteligencie, cestovania a rozvoja. Vhodné sú prvky jinovej vody ako modrá farba, modré doplnky, krištále, bambus s vodou. Ženy sa môžu usadiť a znamenia kôň a had tiež môžu ťažiť z tejto príjemnej energie. V podniku je možnosť využiť energie na zlepšenie zamerania, kreativity a efektivity zamestnancov.

Ak máte na juhu  spálňu , môžete očakávať viac pohody, porozumenia a lásky, dobrú komunikáciu a šťastie. Aktivujte energiu lásky v spálni mandarínskymi kačkami alebo dračou korytnačkou, ružovou krištáľovou guľkou. Ak ste nezadaná/ý prichádza obdobie šťastia , možno nájdete aj novú lásku, je však potrebné aktivovať juh mandarínskymi kačkami , prípadne nosiť pri sebe ich prívesok.

Ak máte na juhu pracovňu, prípadne deti detskú izbu, podporte ich šťastie a úspech v škole krištáľovou guľkou žltou a pagodou, príveskom pagody zaveseným na okne alebo pracovnom stole. Ideálny je aj symbol bambusu v sklenej nádobe s vodou podporujúci kreativitu a úspech v školských a akademických odboroch.

V prípade hlavného vchodu na juhu, hviezda 4 prináša príležitosti na akademický postup a rozvoj, nové možnosti v práci ale aj neočakávané nepríjemné udalosti v partnerstve, láske / hlavne ak tu máte vodný prvok/. Preto sa odporúča odstrániť fontánu alebo akvárium z juhu  a nahradiť ho jinovým vodným prvkom, čiže modrá farba v doplnkoch, vankúšoch, bambus,... Vchod, ošetrite ho aj soškou kohúta alebo kľúčenkou kohúta, aby ste sa vyhli nevere a ohováraniu.

Juh bude v roku 2018 priať novým vzťahom, kreativite, umelcom, študentom a všetkým ktorí sa rozvíjajú. Vyhnite sa na juhu  ohňu a červeným, sýto ružovým farbám, vhodná je čierna, modrá, zelená. 

    ruzenin-srdce.jpg  
Mandarínske kačky                            Ruženín kačky                             Ruženín srdce      
       
  mosadzny-kohut.jpg  privesok-kohut-pre-rok-2017.jpg  
     Dračia korytnačka           Mosadzný kohút proti nevere                 Kohút proti nevere         Kohút proti nevere jádeit
labut-klucenka-farebna.jpg       
Pre nezadaných - labuť farebná               Pagoda                            Pagoda avanturín       Minca drak a fénix pre ochranu vzťahu

Žltá päťka bude na severe.

Žltá päťka Wu Wang prichádza v roku 2018 na sever. Prináša stratu, nešťastie a nehody rôzneho druhu. Ak tu máte dôležitú miestnosť ako vchod, kuchyňu alebo spálňu,...ošetrite tieto energie kovom, čím minimalizujete negatívny dopad tejto energie. Ideálne je miestnosť alebo sektor nepoužívať, v mnohých prípadoch to však nie je možné. Preto sa odporúča aspoň minimalizovať svoju prítomnosť na severe, nerobiť hluk, prestavby a udržiavať tu pokoj a ticho . Taktiež v exteriéri v smere na sever sa neodporúča kopať, stavať, likvidovať stromy, pretože tým podporujete a povzbudzujete prichádzajúce energie. Taktiež prestavby a renovácie sa na severe neodporúčajú.

Ošetrením hviezdy 5 je kov, preto hlavne v prípade vchodu sa odporúča k dverám zavesiť 6 rúrkovú celokovovú zvonkohru, pagodu alebo 6 čínskych mincí. Ak máte na severe spálňu, na parapete okna by nemala chýbať kovová Wu Lou tekvica a pagoda. Ohrozené sú obličky, pohlavné ústroje, uši, nohy, kosti. V prípade obývačky môžete použiť akékoľvek kovové predmety a dekorácie, napríklad 6 mincí, kovový zvonček.

Vyhnite sa červeným a zemitým prvkom a dekoráciám, sviečkam, vhodné sú skôr kovové farby ako biela, strieborná, zlatá, medená,... Ohrození sú ľudia narodení v roku potkana a prasaťa.

Kritické  mesiace budú marec, máj, júl, október a december 2018. Ošetrenia použite už 10 dní pred začatím daného mesiaca.

    pagoda-5-elementov_1.jpg  
      Pagoda prívesok                  5 elementová pagoda      Farebná 5 elem.pagoda     Zvonkohra s Wu Lou
   17035470_10209039410086644_1222073833_n.  
  6 mincí s nekonečným uzlom   Mosadzná dračia korytnačka

Nebeská hviezda 6 navštívi juhozápad.

Tí ktorí bývajú v domoch smerujúcich na juhozápad prináša hviezda 6 neočakávanú podporu, výhru a šťastie. Táto energia je v súčasnej perióde veľmi silná a prináša neočakávaný úspech , prosperitu, silu a autoritu v politike, na vedúcich pozíciách. Energie z juhozápadu podporia hlavne ženy a matky rodín a ľudí narodených v znamení ovca a opica. Preto využite tento rok s nebeským šťastím po roku strát a aktivujte si tento sektor.  Okrem korytnačky si pridajte aj sošku Budhu. Juhozápad môžete aktivovať s Fuk Luk Sau, krištáľmi, krištáľovými príveskami, drúzami, prírodnými kameňmi alebo krištáľovými guľkami.

kristalova-zaclona-slza-dymova-1m.jpg       
  16831310_10208979710554193_2062312238_n.    budha-liuli-pre-zdravie-a-prosperitu.jpg
                                   Prívesok Ru Yi pre vedúce pozície AKCIA      Dračia korytnačka          Krásny Liuli Budha vypredané
   budha-liuli-pre-zdravie-a-prosperitu (2) ruzenin-srdce.jpg
                                                                                                                                                         Vypredané
 ruzenin-srdce.jpg   
                  Fuk Luk Sau                       Ruženín srdce      Minca drak a fénix pre ochranu vzťahu

7 hviezda strát prichádza na východ.

Hviezda strát, ktorá prináša straty, nepokoj, krádež a zranenia bude pôsobiť na východe. Opatrní by mali byť hlavne tí, ktorí majú hlavný vstup do bytu, domu alebo podniku práve na východe. Zlodejka berie financie, informácie, zdravie a pokoj, navyše spôsobuje psychický tlak a nebezpečenstvo.

V domoch a bytoch smerujúcich na východ by si mali dávať pozor muži a ľudia narodení v znamení zajaca a tigra.  Odporúča sa aby nosili prívesok nosorožca so slonom , v prípade dverí smerujúcich na východ použite viacero ošetrení aby ste sa uchránili pred stratou.

7 prináša vysoké riziko vlámania, ohovárania, krádeže a neprajníctva. Nebezpečenstvo prichádza hlavne ak tu máte hlavný vstup, preto sa uistite či máte tento sektor dobre zabezpečený. Vhodným symbolom je jinová voda, napríklad miska so slanou vodou a mincami, čierny drak. Neriskujte a dávajte si pozor na ľudí ktorí vám chcú uškodiť. Vyhnite a ostrým predmetom a veľkým kovovým predmetom v tejto oblasti. Taktiež tu nepáľte sviečky a vyhnite sa zvonkohrám, tv, rádiu, či veľkému prievanu. Zo zdravotného hľadiska sú ohrozená pečeň, zažívanie, chrbtica, chodidlá a nervy.

Podľa ročného kalendára feng shui 2018  sa viete orientovať v tom, ktoré mesiace majú ohrozené zažívanie a postačí upraviť jedálniček. Vyhnúť sa v týchto mesiachoch ťažkým vyprážaným jedlám, mliečnym produktom a variť pravidelne čerstvú dusenú stravu. Taktiež každodenný pohyb pre vyvarovanie sa problémom s chrbticou. Vyhýbať sa treba aj ostrým športom, kde sa môžete zraniť.

     
    Prívesok slon   vypredané, naskladní sa 13.2.2017                                 Vypredané
  

Hojnosť hviezdy 8 vlieta na juhovýchod.

V roku 2018 prilieta hviezda hojnosti na juhovýchod,  kde priaznivo vplýva na hojnosť našich domácnosti, ale hlavne na ženy a ľuďí narodených v znamení hada a draka. Na juhovýchod do oblasti úspechu a bohatstva sa dostáva prosperita, hojnosť, šťastné udalosti , ktoré podporíte krištáľmi, citrínom, príveskami s nekonečným uzlom.

Hviezda 8 je symbolom slávy, prestíže a úspechu. Ideálne symboly podporujúce juhovýchod sú krištále a všetky rôzne prívesky z nich.

Na podporu hojnosti a šťastia vo financiách , si položte do obývačky alebo pracovni na juhovýchod trojnohú žabu, arowana rybu, čakrový nekonečný prívesok. Ten podporí nielen hojnosť, ale aj stabilitu vášho zdravia.

Ak máte na juhovýchode okná, zaveste si do nich krištáľové prívesky a guľky. Osmička je najlepšie aktivovaná vašou prítomnosťou, preto miestnosť používajte častejšie. Ak tu máte spálňu, vhodnejšie sú ametystové a krištáľové prvky, drúzy, ruženínové kačice. V prípade detskej izby na juhovýchode, vhodná je žltá krištáľová guľka zavesená v okne. Vhodné prvky na juhovýchode sú živé zelené rastlinky.

 

                                                 
Prívesok ležatá osmička AKCIA 5,60 €      8 mincí 
HTB1kHpkKFXXXXc4XXXXq6xXFXXXj.jpg       
  Duplované ryby vypredané                                                                     Ruženín kačky                  
zvonkohra-nekonecny-uzol.jpg    parik-fu-psov.jpg   
          Nové zvonkohry                           Pár Chilinov                            Pár Fu psov                    Drak 13x18 cm-vypredané
    par-dvou-pi-yao-pi-xiu-strazci-obydli.jp  16880434_10208979710514192_1300369466_o.
Čínske znamenia na podporu                    Fuk Luk Sau        Pár Pi Yaov - achát vypredané               Prívesok Pi Yao


     Drevený prívesok Pi Yao vypredané
 

Hviezda budúcej prosperity 9 v centre.

Veľmi priaznivá a šťastná hviezda 9 bude v centre našich domov. Deviatka prináša šťastie, úspech, výhru, víťazstvo nad konkurenciou, nové možnosti a príležitosti v práci, vedomosti, zlepšenie sa. Energia má dlhotrvajúce účinky takže, ak sa nám podarí správne ju podporiť a aktivovať, z jej priazne sa môžete tešiť dlhší čas. Taktiež podporuje hlavne ľudí ktorí študujú, deti,..preto ak tu máte študovňu, obývačku, pracovňu,..trávte tu čo najviac času.

Energie v centre podporíte kovovým zvončekom, soškou draka. V detskej izbe je to zlatá pagoda, Budha, zelený krištáľ . Ak tu máte spálňu, môžete sa tešiť veľmi dobrým vzťahom, dokonca šťastným udalostiam a správam . Ak plánujete dieťatko, využívajte centrum často, aktivujete energie bielym Budhom s deťmi alebo zvončekovou zvonohrou, čím podporíte šťastie v materstve.

Pozor na  február, apríl, máj, júl, september, november a január v tomto čase tu nerobte dôležité rozhodnutia a nepáľte tu sviečky, či oheň. Podrobnejšie v kalendári Feng Shui 2018. Na podporu šťastia vo financiách, kariére a biznise, môžete v centre využiť ochranné sošky Pi yaa , hlavne ak máte v centre vchod/to bývava pri nepravidelnom tvare domu/, obývačku, alebo kanceláriu.      

  IMG_0160.JPG    http://www.fengshuiharmony.sk/sk/budha/534-budha-liuli-pre-zdravie-a-prosperitu.html
      Drak- vypredané      Kuan Jin pre podporu otehotnenia    Kovový zvonček    Krásny Liuli Budha 
   1.jpg    pi-yao-mosadzny.jpg
               Ingot                               Nové zvonkohry                                  Pagoda                   Pi Yao mosadzný

RENOVAČNÉ PRAVIDLÁ ROKU 2018 -  ROČNÉ VPLYVY V ROKU  PSA 2018

Okrem lietajúcej hviezdy a elementov ktoré majú na nás vplyv je dôležité skontrolovať ročné vplyvy ako Traja vrahovia, Tai sui, Piati žltí a Sui Po. Jedná sa o sektory a miesta ,ktoré by v roku psa nemali byť vyrušené renováciou, búchaním, prestavbou, veľkým zásahom do zeme, búraním,...

 

Traja Vrahovia – v čínštine San Sha, je to najhorší ročný negatívny vplyv, v roku 2018  sa nachádza na severe. Jedná sa o smer 315 º – 45 º stupňov, kde sa odporúča nerobiť hlučné prestavby, reorganizácie, nekopať v záhrade , vyhnúť sa stavbe a ťažkým strojom. Ak predsa v tomto smere napríklad vaši susedia stavajú dom alebo robia inú väčšiu prestavbu, je dobré zavesiť si do  sektoru 6 rúrkovú celokovovú zvonkohru. Vyrušenie troch vrahov prináša rodine nešťastie, stratu financií, choroby, hádky a súdne spory. Pozor by si mali dávať hlavne ľudia narodení v roku psa, prasaťa, potkana a byvola. Taktiež v roku 2018 neseďte chrbtom na sever, sedenie tvárou je OK. Ak máte na severe vchod alebo celý dom, byt je orientovaný na sever, okrem kovového ošetrenia si umiestnite smerom na sever ochrancov - pár dvoch chilinov , párik dvoch Fu psov, pár Pi Yaovcov. Vhodná je aj kombinácia Fu pes, ChiLin a Pi Yao.

parik-fu-psov.jpg       zvonkohra-nekonecny-uzol.jpgpi-yao-mosadzny.jpg
         Pár Fu psov                      Pár Chilinov                                  Zvonkohra šťastie        Pi Yao mosadzný    

Tai Sui alebo GRAND DUKE JUPITER  – sa v roku 2018 nachádza na severozápade ­ medzi 292,50º – 307,50º . Ide o najobávanejší negatívny vplyv a vždy sa nachádza v sektore vládnuceho zvieraťa toho roku.  V Číne je  považovaný za boha roka, uctievajú ho a rešpektujú. Na severozápade sa odporúča  nevyrušovať tento sektor . Ak smerujú vaše dvere na severozápad, dávajte si obzvlášť pozor. V priamom konflikte s tai sui je hlavne pes, drak, koza a byvol mali by nosiť pri sebe prívesok ochrancu Pi Yaa a do priestoru na severozápade tiež umiestniť Pi Yaov. Aj severozápadný sektor sa neodporúča rušiť hlučnou aktivitou, búraním, renováciou,..... inak môže spôsobiť problémy, finančnú stratu a nešťastie. Je lepšie nesedieť a nespať smerom na severozápad, neaktivovať tento sektor hlukom a prestavbou.

Vplyv Tai Sui však nie je vždy negatívny. Prináša do života zmenu, ktorá buď je pozitívna alebo negatívna

par-dvou-pi-yao-pi-xiu-strazci-obydli.jp  vyrezavany-cerveny-pi-yao.jpg    pi-yao-ochrana-do-auta.jpg   pi-yao-mosadzny.jpg
 Pár Pi Yaov - achát vypredané      Pi Yao z minerálu    Krásny Liuli Pi Yao           Pi Yao mosadzný        

SUI Po - sa nachádza oproti Tai sui, čiže na juhu. Aj tu platí v roku 2018  nekopať, nerobiť hluk, nerenovovať. Vyrušenie tejto energie prináša náhle zdravotné problémy. Sektor ošetríte 6 rúrkovou celokovovou zvonkohrou alebo kovovou pagodou, 6 mincami. Ohrození sú draci, ktorí by mali nosiť pri sebe amulet pagody.

    Feng-Shui-5-Color-5-Element-Pagoda-I1038  
    Pagoda prívesok   5 elementová pagoda  Farebná 5 elem.pagoda   Zvonkohra s Wu Lou
   

Nový čínsky rok začína 16. Februára 2018 .......... Číňania veria, že sotva vstúpia do nového roka, mali by vytvoriť nový začiatok. Čistia svoje domy, musia splatiť všetky svoje dlhy, nakúpiť nové oblečenie, vymaľovať svoje dvere, a dokonca aj nový účes pomôže pre nový začiatok nového roka. Domovy po celej Číne sú zdobené nápismi, z ktorých mnohé sú červené a zlaté; tradičné reprezentácie šťastia a prosperity. Jednou z veľmi zábavných tradícií čínskeho Nového roku je výmena darčekov. Tradičný darček je v malej červenej obálke naplnený "Peniazmi pre šťastie". Tieto obálky sú venovaná deťom od ich rodín a priateľov.

Darček pre známych

      

Jádeitový prívesok pre  šřastie 1,50        Kapsička Feng Shui              Kapsička Feng Shui    

Prajeme šťastie a úspech v roku zemského psa.

FENG SHUI HARMONY