Zavrieť

Nové produkty

Kategórie blogu

Najnovší blog

Nedávne komentáre

 • 2
  Dec
  Gabriela Horáčková Voštináková
  Dobrý deň pán Peter....
 • 2
  Dec
  Peter
  Dobrý deň chcel som sa...
 • 2
  Dec
  Milan
  Ďakujem Vám. Pochopil som. Dám ho...
 • 2
  Dec
  Gabriela Horáčková Voštináková
  Sedenie tvárou k stene Vás dáva...
 • 2
  Dec
  Milan
  A keby som dal stôl k dverám...

Značky blogu

FENG SHUI PRE KANCELÁRIU A OBCHOD
FENG SHUI PRE KANCELÁRIU A OBCHOD
1
Dec
5

Základná metóda školy foriem a tvarov hovorí o 4 svätých zvieratách, ktoré by energeticky mali byť vyvážené a prítomné. Najdôležitejšia je čierna korytnačka ktorú by ste mali mať za chrbtom pri sedení. Je vytvorená plnou a pevnou stenou, čím vám dáva podporu, stabilitu a energie sú tu vyvážené a pevné.

Gabriela Horáčková Voštináková Blog

Pri zariaďovaní kancelárie a miesta kde pracujete je dôležitých viacero vecí. Pri využívaní feng shui na pracovisku je potrebné najprv zistiť v ktorom sektore budovy sa vaša kancelária nachádza. Určuje sa to podľa trigramu, čiže strana kde budova sedí určí trigram budovy a od neho vyplývajúce štyri priaznivé a štyri nepriaznivé sektory. Je lepšie si vybrať pracovisko v priaznivej lokalite, pretože tam sa tvorí živá, priaznivá      a podporujúca chi. V nepriaznivých vzniká väčšie riziko problémov, prekážok, ktoré potrebujú ošetrenia.
Vstupujúca energia hlavným vchodom do podniku by nemala natrafiť na plnú stenu, je dobré ak sa hneď za vstupom nachádza voľný priestor, aby sa chi mohla kumulovať. Ak sa tu nachádza úzky a malý priestor, použite zavesené krištále, ktoré podporia a zároveň očistia priestor.


Vedľa dverí by mal byť pekný dekoračný predmet, fontánka, váza s kvetmi alebo trojnohá žaba s mincou         v papuli dívajúca sa do vnútra miestnosti. Tieto predmety povzbudia vstupujúci chi a zenergetizujú ju hneď pri vchode.

Druhou dôležitou vecou v samotnej kancelárii je umiestnenie pracovného stola. Základná metóda školy foriem a tvarov hovorí o 4 svätých zvieratách, ktoré by energeticky mali byť vyvážené a prítomné. Najdôležitejšia je čierna korytnačka ktorú by ste mali mať za chrbtom. Je vytvorená plnou a pevnou stenou, čím vám dáva podporu, stabilitu a energie sú tu vyvážené a pevné. Narušenie tejto stability môže byť spôsobená oknom, dverami, rohom stien alebo nábytku. Na podporu korytnačky je vhodný obraz s kopcami, horami, prírodou,…ale bez vody.

Pri rozmiestňovaní jednotlivých častí nábytku dbajte na to aby boli rozmiestnené v harmonickej pozícií, pravidelne, t.z. nič nebude brániť vchodu do miestnosti a nič nebude brániť výhľadu z okna. Pracovný stôl by nikdy nemal byť priamo oproti hlavným dverám do podniku alebo kancelárie, lepší je pravý horný roh alebo iný kút ktorý zodpovedá stenám, rohom, oknu. Tak ste vystavený priamemu prúdu rýchlej chi, čiže sha chi , prinesie vám to choroby a problémy v práci.
Energie na pracovnom stole majú vplyv na pracovnú výkonnosť. No a neporiadok, nakopené veci, papiere veľa plných pohárov s perami nahromadenú chi blokuje, čiže sa stáva mŕtva a neprospešná. Preto vezmite všetko z vášho stola a vyčistite ho od akýchkoľvek nepotrebných vecí. Dajte späť len položky, ktoré sa bežne a denne používajú. Ostatné predmety a dokumenty by mali byť umiestnené na inom mieste, v zásuvkách, skriniach a kontajneroch.

Ak už máte stôl prázdny, môžete pridať to, čo je krásne, pozitívne a oku lahodiace. Z feng shui symbolov sa najčastejšie využíva soška draka, Kuan Konga, trojica bohov Fuk Luk Sau , Budhu alebo dvojica rybiek. Na stole môžete využiť aj baguu, čiže malú mapku podľa ktorej si do hornej časti dáte logo, vizitky a lampu podporujúcu slávu a uznanie. Viac bohatstva a hojnosti vytvoríte v ľavom rohu stola, na JV, vhodný je PC alebo loďka Yuen Pao, mince. Na východnej strane stola je vaše zdravie, rastu a rodinnej oblasti, podporí ho rastlinka napr. fialka, tučnolist, citrónovník, rastlina s okrúhlymi listami, kvitnúca alebo vytvárajúca plody. Hodí sa aj rodinné foto v dreveno ráme. Na pravú stranu, čiže na západ a severozápad sa hodia perá a telefón ktoré aktivujú nápomocnú energiu. Pri telefóne by mal byť väčší okrúhly krištáľ, ktorý znásobuje prítomné energie. Stred stola čiže tai chi by malo ostať voľné a ničím nezaťažené.

Podľa vplyvu svetových strán je dobré telekomunikačné zariadenia ako je kopírka, fax, počítače umiestniť do SZ alebo JV časti kancelárie. JV sa spája s bohatstvom a úspechom, SZ je zas oblasťou nápomocnej energie. Na južnú stenu kancelárie sa hodia plagáty alebo diplomy firy, prípadne vaše, logo,…všetko čo hovorí o vás , vašom mene a vašej činnosti. Na severe kancelárie by mal byť pohyblivý predmet, dvere, okno, …ktoré rozvibrujú severné energie podporujúce prácu, kariéru. Vhodné sú zvonkohry, zvončeky, krištály, maketa lode alebo obrazy s vodou.
Ak sú zamestnanci alebo pracovníci na pracovisku často chorí, je vhodné použiť kovovú zvonkohru ktorá ošetrí negatívne zemské energie spôsobujúce choroby a problémy. Vhodné sú i kovové doplnky, svietniky, dekorácie, sochy.
Vedúci pracovníci, šéfovia alebo majiteľa by mali mať kanceláriu s dvoma dvermi, aby energia mohla jedným smerom prísť a druhým vyjsť von.
Živé rastliny a kvety prináša mnoho pozitívnych prvkov do pracovisku. Okrem svojej prírodnej krásy, ktoré zlepší kvalitu ovzdušia, zjednocuje nás s fyzickým svetom. Ich zelená farba povzbudzuje k výkonnosti a obchodnému rastu. Vyhnite sa kaktusom alebo rastliny s ostrými listami, pretože tie môžu spôsobiť SHA chi. Aby ste čerpali pozitívny vplyv rastlín, musia byť zdravé a prosperujúce. Ak rastlina zomiera, odstráňte ju a nahraďte inou.

Voda je najmocnejším symbolom peňazí vo feng shui. Jej zvuk, element a cirkulácia chi je prospešná pre Vaše zdravie a prosperitu, ale je potrebné dbať, aby bola voda čistá a čerstvá, správne umiestnená.
Fontány sú veľmi dobré, no časti sa upchávajú a kazia, prietoky nesmú byť blokované, pretože potom aj chi stagnuje. Vhodné sú aj akvária so zlatými rybkami. Pre vhodné umiestnenie akvária je nevyhnutný rozbor lietajúcich hviezd periodických.

Pozitívne no nie  tak účinne ako živá voda pôsobia obrazy s vodnou tematikou. 

Chcete vedieť váš najpriaznivejšie smer Sheng Chi, váš motor, váš generátor vyplývajúci z Vášho dátumu narodenia? A ako si tento smer maximálne podporiť? Ktoré farby sú vhodné do danej miestnosti. A sú tieto farby-elementy pre Vás tie, ktoré Vás podporia? Neváhajte a nechajte si poradiť, čo podporí daný priestor a aj Vás. 

Veľa pracovných úspechov praje

Feng Shui Harmony

Komentáre:

dotaz na sedenie pred oknom - sedenie pri stene

Ďakujem Vám. Pochopil som. Dám ho čo najďalej od dverí s celou stenou za chrbtom dívajúc sa na dvere a do priestoru.

Milan Dec 02, 2017
dotaz na sedenie pred oknom - sedenie pri stene

Sedenie tvárou k stene Vás dáva do akéhosi uzemnenia Vašich vlastných cieľov. Prispôsobujete sa tomu čo máte pred sebou, stenu, prekážku a žiadne príležitosti. V podstate tieto sa dejú za Vami, z dverí von oknom. Tu je potrebné jednoznačne otočiť sedenie tak, aby ste mali pred sebou otvorený priestor, tzn. že príležitosti neminiete, budete im čeliť.

Gabriela Horáčková Voštináková Dec 02, 2017
dotaz na sedenie pred oknom - sedenie pri stene

A keby som dal stôl k dverám respektíve vedľa dverí, tak že hneď na ne vidím?

Milan Dec 02, 2017
dotaz na sedenie pred oknom

Sedieť by Ste mali v najvzdialenejšom rohu v miestnosti s celistvou stenou za chrbtom. Ako som to popisovala v článku. Ľudia pracujúci medzi oknom a dverami sa cítia unavení. Potrebujeme aktivitu ale aj odpočinok . V spomínanom sedení sa ocitáte v neustálom bombardovaní energiou. Je to príliš jangové a aktívne. Preto najvzdialenejší roh v miestnosti a za chrbtom celistvú stenu vytvárajúcu tzv. čiernu korytnačku tj. ochrana vzťahov a zdravia. Pred sebou by Ste mali mať výhľad na celú miestnosť, aspoň tak ako je to len možné v rámci rozmiestnenia miestnosti. Ak Ste chrbtom k dverám aktivity vrátane konkurenčných úspechov sa dejú za Vašim chrbtom. Sedenie tvárou k dverám. Takto Ste tvárou konkurencii a aj úspechu.

Gabriela Horáčková Voštináková Dec 02, 2017
dotaz na sedenie pred oknom

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať sedím pod oknom a nemám ten najlepší pocit, môžem sa opýtať ako si v miestnosti správne umiestniť stôl?

Milan Dec 02, 2017

Komentár