FENG SHUI

CHI – energia

ČO JE TO CHI?

Chi / čítaj či/ znamená v čínštine  doslovne dych alebo energia. V štúdiu feng shui by bolo prakticky nemožné napredovať bez správneho pochopenia termínu chi, pretože všetko je na ňom založené a vychádza z neho.

Dávni majstri opisovali chi ako neviditeľnú energiu prúdiacu všade okolo nás. Verili, že chi prúdi z nebies na zem  a ovplyvňuje človeka. Rôzne druhy energie chi  sa spájajú s inými  a vytvárajú  pozitívne alebo negatívne prostredie pre život. Táto trojkombinácia  nebesia – zem – človek vytvára ich spojenie / trigramy / a feng shui hľadá spôsob udržania rovnováhy medzi nimi.

Kým pre starých majstrov bolo nemožné vyjadriť energiu chi v nejakom termíne, dnešné moderné vedné teórie ich začali pomenovávať  a dávajú jej aj formu. A tak sú v súčasnosti schopní potvrdiť jej fyzikálnu existenciu.

PRÚDENIE CHI

Hoci energia chi je neviditeľná a nehmatateľná, dávni majstri feng shui strávili veľmi veľa množstvo času jej štúdiom a efektov na nás. Svoje poznatky vyjadrili ako prúdenie energie chi. Zväčša energia chi prúdi rovno, no umiestnením rôznych predmetov je možné docieliť aby prúdila ako rieka vo vlnitých tvaroch. Je to ako s dvoma dvermi v jednej izbe ktoré sú presne oproti sebe. Energia vstupuje dnu a hľadá východ. Ak je presne oproti, zrýchli a vyletí von. V tomto prípade je izba mŕtva na pozitívnu energiu, nie je vyživovaná.

Riešením je umiestnenie prekážky, najlepšie steny, čím vstupujúcu energiu zastavíte a usmerníte jej tok, tak že vyživí aj ostatné časti izby. Najideálnejším prípadom je ak dvere nie sú presne oproti sebe, čím energia vyživí celú miestnosť. Netýka sa to len dverí ale aj okien. Ak je okno oproti dverám, dochádza k úniku energie. Riešením je zábrana medzi dvermi a oknom alebo predmety na parapete okna, záclona, záves.

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server